Ami Magyar Péter személyiségéről kiderült, az túlnyomórészt taszítóan hat egy egészséges pszichéjű közegben

2024. december 14. 06:14

Akik a gyűlöletre, a negatív érzelmekre, a rombolásra építenek, azok meglehetősen sérült pszichéjűek, ez tehát visszaigazolhatja Magyar erősödésének okát.

2024. december 14. 06:14
null
Ungváry Zsolt
Ungváry Zsolt

Nem közvélemény-kutatást kell nyerni, hanem választást!” Kovács László nem tartozott a karizmatikus, felejthetetlen, sorsfordító politikusok közé, de 2002-ben, a választás éjszakáján elhangzott fenti bölcsessége

örök időkre beárazta a pártok népszerűségét mérő intézeteket.

Leegyszerűsítve ez úgy szól: tök mindegy, ki mit mér, egyedül az számít, hogy az adott napon urnához járuló polgárok milyen százalékban hova teszik az ikszet. Ebben a műfajban egyébként az USÁ-tól Romániáig láttuk a sorozatos kudarcokat, függetlenül az államok nagyságától vagy gazdasági-politikai-kulturális-tudományos érettségétől. Hajdanában még izgatottan bújtuk az adatsorokat, drukkoltunk, örültünk, szomorkodtunk, latolgattunk az olvasottak alapján.

Idővel persze rájöttünk, hogy ez csak játék, mert a kiindulási pontja („Ha most vasárnap lennének a választások”) eleve fikció,

hiszen valamennyien tudjuk, hogy nem lesznek. Pontosan annyira hipotetikus, mintha megkérdeznénk, vajon ki nyeri a 2026-os foci vb-t, és a beérkező válaszokat elemezgetnénk bőszen, a százalékok alapján kijelölve az esélyeseket.

Tulajdonképpen feleslegesen stresszelnek minket, magasan tartva a közéleti feszültséget. Ez nem bajnokság, ahol a megszerzett pontok elraktározódnak; lényegében mindegy, mikor ki hogyan áll, a választás napján kell jól szerepelni. Ezeket rengeteg előre nem látható dolog befolyásolja; akár a pillanatnyi hangulat is, vagy egy-egy kalkulálhatatlan botrány, mint mondjuk a köteles-beszéd meghamisítása vagy Borkai jachtozása. 

Az eredmények manipulálásával kiválthatók különböző magatartások, mint a győzteshez húzás, esetleg az elpártolás a bejutásra esélytelennek ítéltektől;

ennek hatására sokan nem arra szavaznak, akire igazán akarnak,

hanem a még elfogadhatóra, akiben potenciált látnak. Ez azonban a tiszta népakaratot torzíthatja; ha a kedvencünk nyilvánvalóan bukásra áll, nem voksolunk rá, így viszont valóban el is bukik. 

Ugyanakkor a demokrácia velejárója, hogy tudnunk kell, mi az állás, mert nem Dei gratia, és – jó esetben – nem a sztambuli, bécsi, moszkvai vagy brüsszeli nagyfőnök jóvoltából kerül ki a nyerő, hanem mi döntünk. Persze, tudjuk,

az emberek képesek akár saját érdekeik ellen szavazni, ritkán mérlegelnek gazdasági-történelmi-kulturális érveket.

A mindenkori hatalmi központok nem szeretik a szuverén döntéseket; Nyugaton most az a módi, hogy ha a győztes nem megfelelő, akkor a vesztesek összeállnak, megakadályozandó a legnépszerűbbek kormányalakítását, Keleten pedig – ezentúl nevezzük román útnak – egyszerűen új voksolást rendeznek.
Mivel nálunk papírforma szerint 2026-ban lesz legközelebb választás, addig az egész nem más, mint kampánytrükk vagy puszta érdekesség.

Ez utóbbi elvárásnak meg is felel, mivel az elmúlt hetekben teljesen érthetetlen irányokat vett. 

A Tisza Pártnak a valós eredményekkel és eseményekkel aligha alátámasztható, jelentősen megugrott bázisa (sok cég mérése szerint előnye) igazán különleges, bár az új formáció már tavasszal nagyon magasan nyitott: Magyar felbukkanásakor volt egy adat, amely szerint 13 százaléknyian elgondolkodnak rajta, hogy rá szavazzanak.

Pedig akkor még csak azt tudtuk róla, hogy ő Varga Judit férje, és lehallgatta a feleségét.

Szegény Jakab Péter már hónapok óta posztolta a párizsiját, Fekete-Győr mosta a villanyrollerét, Gyurcsány tizedszázalékról tizedszázalékra építgette a mozgalmát, de egyikük sem bírt egyről kettőre vagy ötről hatra, pláne tizenháromra jutni.

Mivel a Tisza azóta is egyszemélyes párt, így sikere kizárólag Magyar Péter sikere, aki viszont nem a pozitív tulajdonságok tárháza. Vajon emögött lehet-e az, hogy az emberek többsége nem is akar pozitív mintákat, mert nagyrészt ő maga sem felel meg azoknak, s míg régen azért hibáink dacára is törekedtünk a tökéletességre, mára inkább magunkénak érezzük a hozzánk hasonlóan (vagy még nálunk is hitványabban) teljesítőket?

Ami a személyiségéről kiderült, az túlnyomórészt taszítóan hat egy egészséges pszichéjű közegben,

tehát népszerűsége kizárólag az Orbán-fóbiának köszönhető. Akik a gyűlöletre, a negatív érzelmekre, a rombolásra építenek, azok meglehetősen sérült pszichéjűek, ez tehát visszaigazolhatja Magyar erősödésének okát. Kérdés, hogy a választani tudó aktív magyar népességben többségben vannak-e a lelkileg sérültek. Ha igen, akkor megette a fene ezt az országot és népet, és jobb lesz, ha mindannyian óvóhelyre vonulunk.

Az elmebetegek uralma ugyanis mindenkire veszélyes – egyébként magukra az elmebetegekre is.

Minden tisztelet (és szabadság) mellett elég nehéz kimagyarázni, miért bíznák rá tömegesen az ország sorsát egy nárcisztikus, saját híveitől undorodó, alkalmazottait-kollégáit megalázó, magánéletében és szórakozási szokásaiban egy éretlen kamaszt idéző, hencegéseiben egy negatív IQ-teszttel bíró bájgúnárt, agressziójában pedig egy külvárosi vagányt másoló alakra, aki, ha kell,

beáll tököt vakargatni a miniszterelnök mögé az Európai Parlamentben,

hadd lássa ország-világ a gatyáját. Legutóbb szintet lépve már az iszlamista terroristákat segítendő célkeresztet rajzolt az országunkra, amit ugyan – félreértések elkerülésére – nem róla neveztek el, még ha most ki is derült, hogy Magyar Péter és a Magyar Hang testvérek… 

Vagy kamu az egész, nincsenek is mögötte tömegek, hiszen nem mernek elindulni az időköziken;

s bár megyei listákat sem tudtak állítani júniusban, azért a fővárosi és az EP-siker mégiscsak azt jelezte, hogy van bázisa. Hol az igazság?

Még az is lehet, hogy jó dolgunkban még ez a kissé kockázatos kísérlet is belefér nekünk, hogy ilyen alakokra akarjuk bízni a hazánkat. A Hegyvidék jómódú lakossága már adott ebből ízelítőt. Más kérdés, hogy ha ennyire jól megy a soruk, azzal közvetve mégis a másfél évtizede kormányzó Fideszt igazolják vissza, még akkor is, ha CSOK-ot, babavárót felvevők, szja-mentességgel élők, rezsicsökkentést elfogadók valójában berzenkednek a túlzott gondoskodás ellen,

és végre szeretnének egy kicsit szenvedni,

mert egy kis politikai káosz, anarchia, létbizonytalanság minden generációnak kijár, a mostani 20-30-40-eseknek pedig alig jutott ilyesmi.

Esetleg 2006-ban megverethették magukat, de azt hiszem, azok most sem szavaznának Magyar Péterre.

(Nyitókép: Koszticsák Szilárt / MTI)

***

Kapcsolódó vélemény

undefined

Francesca Rivafinoli

Mandiner

Idézőjel

Most, hogy egy ismeretlen nő 20 ember (!) által lájkolt posztját már sikerült tényellenőrizni, akár a Tisza-vezér állításait is szemrevételezhetné valaki.

Ezt is ajánljuk a témában

 

Összesen 182 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Lajoss
2024. december 15. 08:54
Jaj,szia,Zsolti…még itthon,vagy már elindultál az imádott Kelet felé? 😉 Tényleg,az álmaid a képzelt abortuszról,kínoznak még? 🫢 Amúgy azt ne mondd,hogy még mindig mint egy tanár 🙉 szerepelsz egy érdi középiskola stábjában…🫢
madre79
2024. december 14. 12:57
Magyar Péter az ország és az EP szégyene, ezt nyilván a donor is tudja, mert gerinces embert nem lehet lefizetni, megvenni a hazája elárulására rávenni! Ha az EP-ben körülnéz bárki, tudja és látja, hogy különböző titkos és nem titkos paktumokat kötnek, de a magyarokon kívül egyetlen ország képviselői sem lobbiznak a saját hazájuk ellen!
ekeke1
2024. december 14. 11:48
nesztekjobbrol "A kulonbseg az, hogy most rossz a gazdasagi helyzet" Valóban. Sorolom a hét csapást : 1. Covid két éve 2. Háború és szankciók két éve 3. Egyedülláló brüsszeli pénzelvonás, még a Covid helyreállítási alap közös hitelfelvételről is. 4. Aszály a mezőgazdaságban 5. Németország, Ausztria és társai gazdasági példátlan visszaesései ami az exportot is tönkretette. 6.A Matolcsy vezette MNB háborúja a gazdasági- és pénzügyi kormányzat ellen. 7. A kormányzati szereplők határozott balfogásai, pl.minisztériumok a Várba telepítései száz- és ezermilliárdokért, termelő beruházások helyett. Na ez így együtt már sok.
2024. december 14. 11:24 Szerkesztve
1998-2002 között volt az első Orbán-kormány, Cseppet sem volt rossz. Akkor is ez ment: a Fidesz ellopja a pénzt, Lop-stop táblákkal jártak a kunczék, Magyarország többet érdemel, Több pénzt az embereknek, több pénzt az önkormányzatoknak, lendvai néne majd ad 19 ezer forintot a nyugdíjasoknak Bejött, valahogy nyertek.Kiszórtak százmilliárdokat száznapos programokra az "üres kasszából", a népek meg azt látták hogy igazuk volt, tényleg van itt pénz csak a gonosz Fidesz ellopta. Ősszel a ballibák röhögve nyerték az önkormányzati választásokat. És két év múlva csődben volt az állam, jött a puccs és a gyurcsanyizmus. Eladtak mindent amit csak tudtak, de még az is amit nem, jöhetett az IMF hitel. Most meg itt ez a pszichopata. Se program, se tudás, csak hisztéria, hazudozás és uszítás. Felsorakozott mögé a korábbi moslék: dékások, jobbikosok, komcsik, nomentumosok, még nyomokba levő emdéefesek, kisgazdák- szóval mindazok akik megunták hogy másfél évtized alatt mindig bucira verték őket.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!